Hücresel Dolgu Sistemi

Hücresel Dolgu Sistemi

3678247333

Hücresel Dolgu Sistemleri / Geocell Hücresel Dolgu Sistemleri / HDS / Geocell / Geocell Cellular Filling System gibi çeşitli isimleri olan polimerik alaşımdan mamul pürüzlü / pürüzsüz yüzeye sahip, üç boyutlu petek dokulu kaplama malzemesidir. Hücresel Dolgu Sistemleri tek tabakalı yol zemin, toprak kayması, heyelan ve yatak uygulamalarından çok tabakalı istinat duvarı ve koruyucu bariyerlere kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir.

Hücresel Dolgu Sistemi / HDS geometrisi doğal drenaj yapısı sağlarken dolgu maddesinin hidrolik akışlardan zarar görmesini önler.

Hücresel Dolgu bitkisel yaşamın olamayacağı şevli kaya yüzeylerinde içerisine toprak dolgusu yapılarak, ekosisteme uygun tedavi yöntemleri geliştirilmesine olanak sağlar. Ayrıca Hücresel Dolgu yamaç ve şev stabilizasyonu / erozyon kontrolçalışmalarının en etkili ürünlerindendir.

Hücresel Dolgu Sistemleri / Geocell Hücresel Dolgu Sistemleri özelliklerine göre birkaç farklı çeşidi vardır. Üretimi, akordiyon şeklinde paketlenip genel görüntüsü ürün açıldığında bal peteğine benzeyen yapıya sahiptir.

Hücresel Dolgu Sistemleri 50 mm ile 300 mm aralıklarında olup arazinin yapısına ve kullanım amacına göre farklı ürün çeşidi kullanımına sahiptir. Hücresel dolgu sisteminin bağlantıları; ultrasonik kaynak ile yapıştırılarak üretilir. Geocell kaynak aralığı 340 mm – 800 mm arasında farklı aralıklara sahiptir. Rulo Genişliği: 2m 3m 4m 5m 6m Rulo Uzunluğu: 50m 100m 150m gibi farklı boyutlarda üretilmektedir. HDS kalınlık 1 – 1,2 – 1,5 – 2 mm

Hücresel Dolgu Sistemlerinde / HDS  hücrelerin dolgusu; bitkisel toprak, beton, kum, çakıl, taş gibi dolgu malzemeleri ile kullanım amacına ve içinde barındıracağı yüke göre farklı malzemeler kullanılır.

Hücresel Dolgu Sistemleri Genel Kullanım Alanları

Genel Peyzaj Projerinde
Erozyon Kontrolü / Kara ve Demiryolu Şevleri
Nehir / Dere Yatakları
Yeşil Çatı Uygulamaları
İstinat Duvarı
Asfalt İnşaatı Zeminlerinde
Kanal ve Gölet Şevleri İnşaatında
Köprü Yaklaşımlarında
Endüstriyel Yapılarda
Eğimli ve Kayalık Alanların Yeşillendirilmesinde
Alt Zemin Güçlendirilmesi

Hücresel Dolgu Sistemleri Genel Özellikleri

Kullanım Alanını Artırır
Arazi Güvenliğini Sağlar
Dolgu Malzemelerinin Kullanımını Şekillendirir
Uzun Ömürlüdür
Doğal Koşullara Dayanıklıdır
Zemine Kolaylıkla Uygulanabilir.