ProGanics DUAL

ProGanics DUAL

ProGanics DUAL Etkin Erozyon Kontrol Malç

Malç + Biyotik Toprak = Tek uygulama

İkisi Bir arada Malç / Mulch

Biyotik Toprak Ortamı Artı Tek Uygulamada Erozyon Kontrolü ile hydroseding üretkenliğini artırırken zamandan ve hydroseeding uygulama yüklerinden tasarruf edin.

Erozyon kontrolünde tek bir hydroseeding uygulamasında, ProGanics® Biotic Soil Media™malç kanıtlanmış toprak oluşturma avantajlarına ek olarak tüm kombinasyon ürünleri arasında en ileri erozyon kontrol etkinliğini elde edersiniz.

ProGanics‘in patentli bileşenleri, sürdürülebilir bitki örtüsü oluşumu için toprak sağlığını iyileştirmek için gerekli besin döngüsünü tamamlarken, bir BFM’nin erozyon kontrolü korumasını sağlayarak tohum ve toprağı etkili bir şekilde sabitler.

Pro Ganics dual, aşağıdakiler için ideal olan bir Biyotik Erozyon Kontrol Matrisidir (BECM):

Acil müdahale gerektiren, tükenmiş (organik yapısı düşük)  topraklara sahip büyük projeler ve eğimleri ≤ 2H:1V şev ve dik yamaçlara

Uzak, erişilmesi / uygulaması zor sahalara

ProGanics DUAL Avantajları

Projeler için gereken kurulum süresini ve tank yüklerini azaltarak kurulumu hızlandırır

Yüksek yükleme (378 litre su ile 35 kilogram ProGanics DUAL uygulama)

Biotic Soil Media (BSM) ve Bonded Fiber Matrix (BFM) ürünlerinin toplam kurulum maliyetinden çok daha düşük maliyetler

Tek bir uygulama ile erozyonu önlerken, maliyetli kompost ve üst toprağa gerek kalmaz

Projelerin daha hızlı tamamlanmasına yardımcı olur

Birden fazla ürünü şantiyeye taşıma ihtiyacını azaltarak proje lojistiğini basitleştirir

 

Hidrolik olarak uygulanan Biyotik Erozyon Kontrol Matrisi (BECM) ProGanics® DUAL™’

ProGanics DUAL toksik değildir ve ağaç kabuğu içerir.  Yabancı ot tohumlarını ve bitki kaynaklı hastalıkları ortadan kaldırmak için sterilize  edilmiş ağaç liflerinden imal edilmiştir. Bu arındırılmadan  sonra, çapraz bağlı, yüksek viskoziteli kolloidal polisakarit biyopolimerleri, biyokömür, deniz yosunu özü, hümik asit, endomikoriza, faydalı bakteriler ve rejenere bitki kaynaklarından elde edilen kıvrımlı, biyolojik olarak parçalanabilen birbirine kenetlenen liflerin tescilli bir karışımıdır.

Ortaya çıkan Proganics DUAL formülasyonu, erozyona maruz ya da vejetasyonun gerçekleşmediği toprakları yeniden canlandırarak bitki oluşumunu teşvik etmek için hareket ederken, Bonded Fiber Matrix (BFM) erozyon kontrol performansını sağlar.

Uygulama alanı üzerine kullanılan ProGanics DUAL, hızlı çimlenmeye ve hızlandırılmış bitki büyümesinin sürekliliğini sağlayarak, gözenekli, emici ve esnek erozyona dayanıklı bir bitki örtüsü oluşturarak toprak yüzeyi ile yakın bir bağ oluşturur.

12 ay fonksiyonel ömrü ile dört mevsim boyunca sürekli vejetasyon oluşumuna katkı sağlar. Kurulum süresi 12 – 24 saattir.

Daha zorlu sahalar ve ≥ 2H:1V eğimler için ProFlex™ Sistemi hala en iyi çözümünüzdür.