Sulu Tohumlama

Sulu Tohumlama

Hydroseeding’in ülkemizdeki çeşitli isimleri olan Sulu Tohumlama Püskürtme Çim, Köpük Çim, Hızlı Çim, Yapıştırma Çim, Sıvı Çim gibi birçok farklı isimler ile ifade edilmektedir.

Sulu Tohumlama malç, tohum, hızlı çıkış, yapıştırıcı ve uzun vadeli koruma sağlayan malzemeler ile tohumun toprak ile buluşturulması ile kaliteli bir vejetasyon için kısa ve uzun vadeli etkin bir çözümdür. Peyzaj / park – konut peyzajı ve özellikle erozyon kontrolünde elle ekimin ve hazır / rulo çimin uygulanmasının imkânsız ya da çok zor olduğu toprak yüzeylerinde Sulu Tohumlama yöntemi ile ekonomik ve yüzde yüz etkili sonuçlar alınabilmektedir. Etkili sonuçlar için Sulu Tohumlama teknolojisinde bilgi ve tecrübe sahibi olunması gerekmektedir.

Sulu Tohumlama hydroseeding  – hydroseedersulu tohumlama makinesi püskürtme çim makinası  ile uzman uygulayıcılar ile spreyleme yöntemi ile yapılmaktadır.

Sulu Tohumlama; tohumun elle ekim, hazır / rulo çim gibi diğer ekimlere göre tohumun yüzdesel doğurganlığını ve kaliteli çıkışını artırdığından tartışmasız daha etkili ve ekonomiktir. Ayrıca Sulu Tohumlama, tohumun homojen atılımını sağlayarak ara ara boşlukların oluşumunu engeller ve görsel açıdan güzel bir görüntü sağlar.

Daha fazla bilgi için http://hydroseeding.com.tr/merak_edilenler/hydroseeding-nedir/ linkini ve diğer konuları inceleyebilirsiniz.