Hydroseeding Üstün Özellikleri

Hydroseeding Üstün Özellikleri


Hydroseeding – Sulu Tohumlama Üstün Özellikler

Hydroseeding Doğaldır

Doğaya zarar verecek bir kimyasal madde içermez. Kokusuzdur kullanılan malç ve içerisindeki bulamaç yüzeylere ve bitkilere yapışmaz ve iz bırakmaz.

Hydroseeding Ekonomiktir

Toprak taşıma, çim tohumu serpme, kapak toprak serpme ve silindir çekme gibi işlemler kullanılmaz. Tüm bu işlemler için kullanılan malzeme maliyetleri ortadan kalkar. Maliyet avantajının yanı sıra klasik sisteme göre %40 su tasarrufu da sağlar.

Hydroseeding Sağlıklıdır

Ahır gübresi kullanılmadığı için sıcak havalarda mantari hastalıklara ve çim içinden çıkabilecek yabani otlara izin vermemektedir. Kullanılan malzemeler steril olduğundan hastalık ve zararlı bulaştırma ihtimali bulunmamaktadır.

Hydroseeding Efektiftir

Aynı alanda geleneksel yöntemle 100 işçinin yaptığını Hydroseeding teknolojisi ile 2 – 3 kişi rahatlıkla yapabilir.

Hydroseeding Hızlıdır

Uygulama için gerekli olan her şey makine içine dâhil edilir ve hazırlanan karışımla toprak yüzeyi kaplanır. Ekim makineyle yapıldığından çok hızlı şekilde tamamlanır. En küçük bir makinemizin günlük kapasitesi yaklaşık 4.000 m2/gündür.

Hydroseedingin Su Tutma Kapasitesi Yüksektir

Kullanılan ürünlerin su tutma kapasitesi, klasik yöntemde kullanılan ürünlere nazaran çok daha fazla olduğundan ekim yapılan alan çabuk ve kaliteli şekilde çimlenir. Karışımın içine başka tohumlarda katılarak, çimlenmenin yanında kır çiçekleri ekimi de yapılabilir.

Hydroseeding Yüksek Performans Sunar

Tohumun alana homojen olarak dağılmasını sağlayan sistem, çimin büyümesi için en önemli etken olan nemli ortamı da su tutma kapasitesi sayesinde maksimuma çıkarır. Bu etkenlerden dolayı da çimlenme yüzdesi artar.

Hydroseeding Tohumun Homojen Dağılımını Sağlar

Tohumların alana homojen olarak yayılması, çim alanın da homojen olarak görünmesini sağlar. Karışımdaki yapıştırıcı sayesinde uygulama sonrası 2-3 saat içerisinde donar ve tohumların sulama suyu veya karıncalarla taşınması, yağmurlarla akması veya rüzgârla uçması gibi durumlar söz konusu olamaz.

Hydroseeding Eğimli  Yamaç  ve Şevlerde Erozyon Kontrolünü Sağlar

Silindir çekme gibi işlemler gerektirmediğinden eğimli alanlarda da rahatça uygulanabilen ve çok iyi neticeler veren bir yöntemdir. Erozyonu engelleme özelliği sebebiyle eğimli alanlarda tercih edilmesi gereken sistemdir.

Hydroseeding Garantilidir

Ekim yapılan alanda gerekli sulama ve bakım yapılması koşulu ile çimin çıkmasına ve yaşamı garantilidir.