Hydroseeding Çim

Hydroseeding Çim

Düşük maliyet, Hızlı uygulama, Hızlı büyüme ve Sağlıklı gelişim için Hydroseeding Çim 

Hydroseeding çim konut, ticari alanlar, kamu inşaatları, erozyon kontrolü, endüstriyel alanlar, peyzaj vb. çim alanların kurulumu için alternatifsiz yöntemdir.

Hydroseeding çim, toprağın hazırlanmış yüzeyine ya da erozyon kontrolünde hazırlanmamış yüzeyine direk püskürtülerek uygulanan bir bulamaç / karışımdır. Yüksek basınçlı püskürtme çim makinası  / hydroseeder / hydromulcher’lere entegre bir pompa sistemi ile bulamacın içerisinde, malç / mulch, tohum, gübre, su tutucu, tohum ve tohumun çimlenebilmesi için diğer gerekli olan malzemelerin su ile karıştırılarak toprak yüzeyine uygulanır.

Hydroseeding çim, geleneksel elle çim ekimi ve rulo çim uygulamalarına hem alternatif hem de alternatif değildir.

Hydroseedin çim  hertürlü toprak yüzeyine (eğimli) uygulanabilir. Elle çim ekimi ve rulo çim sadece tesviye yapılmış ve fazla eğimi olmayan toprak yüzeylerine uygulanabilir. Hydroseeding çim çimlenmeyi hızlandırır, kök gelişimini artırıp ve toprak erozyonunu önlerken diğer yöntemlerden kat ve kat daha etlindir.

Ayrıca hydroseeding çim çimlenmeyi hızlı bir şekilde gerçekleştirerek erozyon kontrolünde çok etkin bir sistemdir. Çünkü tohum, çimlenme döngüsünü tetikleyen besin açısından zengin bulamaç içinde süspanse edilerek uygulanır. Koşullar doğru olduğunda, çok kısa sürede gür – yeşil çim üretilir.

Hydroseeding avantajları arasında kuşların tohuma erişimini zorlaştırır, tohumu yerde tutan malç katmanı ile erozyonla mücadele eder (yoğun yağış olayları hariç), tohumun eşit / homojen olarak dağıtılır,

Hydroseeding çim hızlı büyüme daha sağlıklı çimlenme ve erken gelişim için tohumun büyümesini artırır.