Golf Sahaları

Karadeniz Çevre Teknolojileri Golf Sahaları

 

 

 

 

 

Golf ve Spor Sahasının Her Bölgesi İçin Kanıtlanmış Çözümler

Golf / spor sahalarının her bölgesini tesis etmeye, korumaya ve çim ve diğer bitkilerin kalitesini artırmaya dizaynlanmış ürünler sunarız.

Golf sahası mimarları, çalışanları ve yöneticileri inşaat, restorasyon ve bakım ihtiyaçları için Profile’ın çim tesislerine, erozyon kontrolüne ve toprak ürünlerine güveniyorlar.

Profile Golf ayrıca endüstri eğitiminde American Society of Golf Course Architects (ASGCA)’nın gurur duyan bir partneridir. Read more about how this partnership is helping advance golf course development and remodeling. (Bu partnerliğin Golf Sahası gelişimine yardımlarını görmek için okuyun) Profile Golf kök bölgesi gelişimi, erozyon kontrolü ve yeşillenmeyi sağlamak için ürün çözümleri ve istişari kaynaklar sağlar. Her bir kullanımda Profile Golf ürünleri kanıtlanmış performansı  bir dünya farklılık yaratıyor.


Bunkers

Daha Üstün  Bunker’lar İnşaa Edin
Bunker’lar yapımı en zorlu ve özelliklerinden dolayı inşaasında dikkat edilecek yerlerden biridir.  Göze çarpıcı ve etkileyici dalgalar  gevşek kum üzerinde ve ağır yaya trafiği altındaki alanın bakımı için.

Green Armor Sistem, yüksek deşarj su yolları, dik yamaçları estetik olarak koruyarak çözümler sunar. Flexterra ile kullanıldığında inanılmaz sonuçlar verir. Tohumun oluşturmasının yanında yüksek nem tutma kapasitesini artırır. Toprak suyunun buharlaşmasını engellediği gibi çok hızlı ve güçlü bitki gelişmesini teşvik eder. Tam bir yüzey koruyucudur. Tüm hidrolik güçlere ve diğer çevresel baskılara büyük direnç sağlar. Tohum için mükemmel bir mikro ortam oluşturur. Erozyon, çamur kontrolü, toprak stabilizasyonunun en kuvvetli alternatiftir.

Futerra TRM düşük sıcaklıklarda bile, döşeme kolaylığı için çok esnektir.  Standart Futerra TRM rulo ile daha hızlı kurulum sağlanır.  2.4 m. genişliğinde ve içerisi örgülü bir sistemdir. Futerra TRM, hızlı ve uygun maliyetli çözümdür. Futerra TRM, bunker yüzlerinde stabiliteyi sağlar.

Futerra  F4 Netless Erozyon Kontrol Battaniyesi
Yüksek düzeyde şev koruma / erozyon kontrolü ve hızlı bitki kurulmasını sağlar. Özellikle çim kurulumu oluşturulacak alanlar için çok uygundur.  Tohum ve bitkinin toprağa daha iyi tutunmasını sağlar. Hafif kolay ve hızlı uygulamaya imkan sağlar. İlk uygulamadan itibaren çevreyle uyumlu bir görüntü oluşturur. İnce dokulu estetik bir yapıya sahiptir. Örgü takviye ağları olmadığı için yaban hayatına zararı yoktur ve yaban hayatını destekler.

. Futerra ® Battaniye toprağı sabitlemekte % 99.9 etkinliği kanıtlanmıştır
. Geleneksel battaniyelere göre, Futerra açıkça daha ve hızlı daha iyi yamaç / şev koruması sağlar
. Güçlü bitki kurulumunu sağlar
. Kolay Kurulum
. Futerra ® F4 Netless ® ve EnviroNet ™ Hafif yapısı ile kolay taşınabilir ve kolay şekil verilmesi nedeni ile daha az işcilik ve    daha az beceri ile kurulumu yapılır

Flexterra

Flexterra çimin hızlı olgunlaşmasını sağlarken toprağa tohum ve filizleri sıkıca kilitler. Bu daha hızlı çim gelişimi için çim keseğinin belli bir kısmında  su tutar ve sahaların erken açılmasını sağlar.

Fairways

Fairway’leri Yeşil ve Sağlıklı Olarak Koruma

Sağlıklı bir çim oluşturulması için gözenekli seramik (PPC) ekleyin ve pH düzenleyiciler kullanın. Bu şekilde, bakım programından sonraki inşaat ve yenileme projesine en iyi bir şekilde yardımcı olunur.

. Fairway alanının su, besin ve oksijen tutma kapasitesini artırmak üstün drenaj ile sağlanır. Ayrıca, kuraklık ve stres başlangıcını geciktirir ve de en aza indirin.

. Güvenli ve hızlı bir şekilde daha düşük pH ve yüksek su infiltrasyonu ile daha sağlıklı ve daha kalın çim toprağı gevşetin.

. Yüksek hızda büyüme sağlanması için ara ekimlerde ProPlus® Prescriptive Agronomic Formulations (ProPlus® Tarımsal Formülasyonlar) karışımını CoverGrow granül malç ile hızlı ve kolay bir uygulama yaparak ideal ortamı sağlayın.

. Hızlı ve kolay uygulamada elle ya da hidrolik uygulanabilir CoverGrow ™ -malç ile çim alanının onarımını yapabilirsiniz.

Greens

Golf Sahasının En Önemli Alanında Kök Gelişimini Sağlamak

Green alanı üzerinde koşullarını iyileştirmek için endüstrinin lider ürünleri ile eksiksiz çözümler sunarak Green sahasında uzun ömürlü ve bakım maliyetlerini azaltarak  çözümler sunarız.

Profile Porous Ceramic (PPC) Greens Grade ile  su, besin ve oksijen tutma kapasitesini artırarak üstün elde edinin ve kuraklık ve stres başlangıcını en aza indirin. Aqua-pHix  ile güvenli ve hızlı bir şekilde daha düşük pH’ı sağlayın ve yüksek su infiltrasyonu ile daha sağlıklı ve daha kalın çim toprağı gevşetin.

Faydaları

. Kumdan daha hızlı drenaj sağlar
. Drenajı arttırırken ağırlığının %93’ünü suda muhafaza eder
. Organik gelişmeyi azaltır
. Topraklardaki sıkılaşmayı azaltır
. %20 oranında su kullanımını azaltır
. %25’e kadar gübre uygulamalarını azaltır
. Lokal kuru noktaları elimine eder
. Yüzey yosununu kurutur

Özellikleri

. CEC: 33 MEG/100G
. Stabil bir üründür 20 yıldan sonra %3 bozulur
. İç hava gözenek alanı %35 (kılcal olmayan)
. İç su gözenek alanı %39 (kılcal)
. Hafif hacim yoğunluğu
. PPC hacim yoğunluğu=972 lb / cu yd.
. Kuru kum Hacim yoğunluğu=2,700 lb / cu yd

7010 Futerra® TRM  Green bölgesinde su infiltrasyonunu destekler ve koyu rengi ile soğuk aylarda güneş ışığını emerek buzlanmayı önler.

Renovations

Başarılı Yenileme PPC İle Başlar

Gözenekli Seramik (PPC)  dünya çapında 1.000’den fazla Golf sahası üzerinde başarılarını kullanılmıştır. Yeşiller alanlarda zeminin en uygun yapısını geliştirmek için en etkili yol olduğu kanıtlanmıştır.

Streams & Creek Beds

Güncelleniyor…